Başarısız - Engellenenler hatası çözümü

  2016/07/06 19:57 • Ana Sayfa > Sunucu

Download / Upload için kullanılan sunucu veya bireysel amaçlı kullanılan bilgisayarlarda tarayıcı tabanlı indirmelerde sıkça rastlanan "başarısız - engellenenler" başlığı altında, oldukça sinir bozucu bir hatamız var. 

Hataya neden olan birkaç faktörden biri, tarayıcı tabanlı kullanılan reklam engelleme eklentileri (adBlock) olabilirken, diğer faktör Windows'un güvenlik duvarıyla alakalı olabilir.

AdBlock

Bazı durumlarda adblock eklentisi, sizin tarafınızdan değil; internetten indirdiğiniz bir dosya içeriğinde gizli olarak bilgisayarına yüklenmiş olabilir. Bu durumda ilk önce, içeriğinde reklam engelleme uygulaması bulunan dosyayı bulmak ve bilgisayarınızdan silmek.

Fakat tarayıcınızda bir adblock eklentisi yüklüyse, sorunun çözümü için adblock'u devre dışı bırakmayı deneyin.

Kayıt Defteri ile çözüm

Windows sunucu veya bilgisayarınızın baştan aşağı tüm düzenlemelerini yapabileceğiniz kayıt defterini açmak için;

Başlat > Çalıştır > cmd yazıyor ve komut istemini açıyoruz. Daha sonra Regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz.

Sırayla HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > Curre ntversion klasörünü açıyoruz ve içeriğindeki İnternet Settings klasörünü tamamen silerek bilgisayarı / sunucuyu baştan açıyoruz. 

Sorun, yukardaki iki popüler çözüm önerisiyle başarılı şekilde çözülecektir.

Yazar: Ercüment Çözer (@Felina)

2009 yılında gelen "internet için bir şeyler üretme isteği" doğrultusunda yazılım öğrenmeye başladım. Aradan geçen süre zarfında başta PHP ve Python olmak üzere, ticareti yapılabilir birçok şey öğrendim. Şu sıralar web ve mobil ortamda kodlama, tasarlama ve pazarlama konularındaki bilgilerimi pekiştirmek ve ihtiyaç halinde diğer insanlara da yardımcı olabilmek için KodLab.org'u kurdum. Freelance olarak kendi projelerimle ilgileniyorum.