PHP ile Kayıt esnasında E-Posta alan adı engelleme

  01-08-2020 12:07 • Ana Sayfa > PHP

Bazı projelerimde, üyeliğe odaklı kampanyalar tanımlayabiliyorum. Aç gözlü ve vakti oldukça bol bazı yamyamlar da bu fırsatları kötüye kullanarak, tek seferlik kullanılabilen e-posta adresleriyle hesap açıyor ve projeyi sabote ediyor. Bu tarz durumlar yaşıyorsanız, önüne geçmek için “spam e-posta sağlayan” siteleri engelleyebilirsiniz.

Ben basit bir liste vereceğim. Sanırım bu en kolay temin edilen siteler. Siz de internetten bularak üstüne ekleyebilir ve kapsamlı bir E-Posta engelleme lsitesi hazırlayabilirsiniz.

$domain = substr( strrchr( $_POST['member_email'], "@" ), 1);
$blacklist = array( 'mailvk.net', 'ainbz.com', 'mail2paste.com', 'eoopy.com', 'cuoly.com', 'bcaoo.com', 'icanav.net', 'intsv.net', 'ofmailer.net', 'maildrop.cc', 'yopmail.com', 'protonmail.com', 'demail3.com', 'cartmails.com', 'brbqx.com', 'delowd.com', 'intrees.org', 'cartmails.com', 'in4mail.net', 'bcaoo.com', 'fazmail.net', 'enayu.com' );
if( in_array( $domain, $blacklist ) ) { 
	echo 'Bu E-Posta ile Kayıt Olamazsınız';	                	
	exit;
}

Herkese kolay gelsin!

Yazar: Tarık Menteşe (@tarikmentese)

2010'dan bu yana c#, PHP, Python ve JS uygulamaları geliştiriyorum. Mobil platformlar için Swift ve Java konusunda bilgi sahibiyim. Bootstrap, ionic ve Laravel frameworklerine aşinayım. Ekip çalışmasına yatkınım :)